Literárny karneval

Napísal Administrator

Utorok, 30 Marec 2010

Dňa 26. októbra 2009 v našej základnej škole sme zorganizovali celoškolskú akciu pod názvom: „Literárny karneval“. S prípravami sme začali už začiatkom októbra 2009. Žiaci navštevovali školskú knižnicu, prezerali a čítali knihy, postupne pripravovali jednotlivé predstavenia. Na hodinách výtvarnej výchovy zhotovovali kostýmy i kulisy.   Pani učiteľky Mgr. Ševčíková i Mgr. Timková pripravili pre žiakov základné kritéria: * každý žiak si podľa vlastného uváženia vyberie nejakú rozprávkovú bytosť a vyrobí kostým * jednotlivé triedy môžu stvárniť rozprávku, pre ktorú sa rozhodnú, a v ktorej podľa vlastnej fantázie zamenia charakterové vlastnosti postáv, netradične ukončia príbeh, vložia žartovné piesne, prípadne podčiarknu príbeh vlastným nápadom.   Podujatie sa nám veľmi vydarilo. Deti boli šťastné, pilne čítali, zhotovovali kostýmy i kulisy. Dokázali sme, že rómske deti dokážu byť pracovité a tvorivé, ak majú tú správnu motiváciu.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2009/2010