Posedenie pri jedličke

Napísal Administrator

Utorok, 21 December 2010

21.12.2010 sa dočkali žiaci“ Posedenia  pri jedličke“. Na tento deň sa veľmi tešili, pripravovali si kultúrny program. Každá trieda niečím  prispela. Vyvrcholením bolo odovzdávanie darčekov všetkým žiakom. Hurá, prídu Vianoce! Tradíciou v našej škole sa stalo každoročné vyhlasovanie projektu pod názvom: “Hurá, prídu Vianoce !“.   Tento sa spúšťa začiatkom decembra, v rámci ktorého sa vyučovacie hodiny, krúžková či mimoškolská činnosť nesú „ v duchu Vianoc.“ Žiaci zisťujú , aké rómske tradície pretrvávajú u starších Rómov, hovoria o vianočných zvykoch všeobecne i vo svojich rodinách, besedujú o význame týchto sviatkov s dôrazom na pocit pohody, vzájomnej spolupatričnosti a pomoci. Pod vedením pani učiteliek si pripravujú vianočné ozdoby, aranžujú vianočné kytice, ikebany i svietniky. Je vyhlásená súťaž o najkrajší vianočný stromček / výtvarné poňatie /,o najkrajšie vyzdobenú triedu atď.   Aj v tomto školskom roku sa do projektu zapojili všetci žiaci i celý pedagogický zbor. Celá škola „dýchala vianočnou atmosférou“. Práce žiakov boli nádherné, aj na správaní žiakov bolo vidieť pohodu a radosť z každej činnosti. Jednotlivé triedy si pripravili kultúrny program, ktorým chceli prekvapiť a potešiť svojich spolužiakov i pani učiteľky. Na pohostenie žiaci 1.A triedy napiekli a ozdobili medovníčky.   Vyvrcholením všetkých činností bolo Posedenie pri jedličke, na ktorom, okrem krásneho a nápaditého programu, bolo odmeňovanie žiakov za víťazné práce vyhlásené v rámci projektu.   Nakoniec si žiaci pochutili na medovníčkoch a každý žiak našiel pod stromčekom svoj darček. Nakoniec s dobrým pocitom sa všetci rozišli do svojich domovov.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2010/2011