Ukážka policajnej práce

Napísal Administrator

Streda, 27 Apríl 2011

V stredu 27.apríla 2011 žiaci zbystrili pozornosť, keď o 9.hodine zastalo na školskom dvore policajné auto.   Navštívili nás členovia Krajského policajného zboru v Košiciach, ktorí sa rozhodli ukázať žiakom, ako dokáže vycvičený policajný pes zneškodniť podozrivého na úteku, nájsť výbušniny či drogy. Akcia začala, žiaci boli vo vytržení.   Psovodi KPZ so svojimi partnermi – nemeckými ovčiakmi – ukázali svoje schopnosti a poslušnosť i múdrosť psíkov. Bystrosť preukázali aj pri prenasledovaní figuranta, jeho zadržaní a strážení.   Prezentácia trvala 40 minút, bola príjemným a poučným spestrením vyučovania. Žiaci sa s nadšením zapájali do akcie, kládli zvedavé otázky, na ktoré im príslušník KPZ ochotne a zaujímavo odpovedal.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2010/2011