Celoškolská súťaž v čítaní rozprávok

Pondelok, 03 December 2012

Aj  naďalej v našej škole venujeme mimoriadnu pozornosť čitateľskej gramotnosti žiakov. V prvom rade sa snažíme  žiakov zábavnou formou prilákať k čítaniu kníh. Stále doplňujeme knižné novinky, učíme aj v školskej knižnici. Dňa 22.11.2012 sa celoškolskou súťažou v čítaní rozprávok zavŕšila usilovná práca žiakov jednotlivých tried, ktorí trpezlivo a svedomito“ trénovali“ výrazné čítanie, správnu výslovnosť, melódiu viet atď . Priebeh súťaže mali okrem p .uč. Ševčíkovej v rukách dvaja moderátori - Červená čiapočka a dobrý vĺčko. V úvode obaja predniesli zdramatizované básne o Červenej čiapočke, za čo zožali veľký potlesk.

Súťažilo sa v troch kategóriách.

Do prvej kategórie sme zaradili žiakov, ktorí ešte nevedia čítať- „nulťáci“ a prváci. Tí prerozprávali rozprávky, ktoré sa naučili so svojimi tr. učiteľkami.

V druhej kategórii súťažili žiaci 2. a 3. ročníka.

Tretiu kategóriu tvorili čitatelia 4. a 5. ročníka.

Všetci účastníci boli víťazmi triednych kôl.

Porota zložená zo žiakov vyhodnotila výkony čítajúcich a spolu s p. učiteľkou víťazov odmenili sladkosťou.

V 1.kategórii zvíťazili: Justin Balog a Mirko Gábor z 0.A triedy,a Erik Žiga z 1.A triedy.

V 2.kategórii získali ocenenie: Petra Balogová /3.A./, Denisa Gáborová /3.B/,Ivetka Pehová /3.A/.

V 3.kategórii preukázali najlepšie čitateľské zručnosti: Miroslav Balog /4.A/,Cynthya Balogová /5.A,/ Miroslava Gáborová /4.A/.

Akcia pôsobila na súťažiacich i divákov esteticky, emocionálne, slávnostne a tvorivo.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2012/2013