Vianočná slávnosť

Piatok, 21 December 2012

Tradíciou v našej škole sa stalo každoročné vyhlasovanie projektu pod názvom: “Hurá, prídu Vianoce !“. Tento začína začiatkom decembra, v rámci ktorého sa vyučovacie hodiny, krúžková či mimoškolská činnosť nesú „ v duchu Vianoc.“ Žiaci sa zapájajú do rôznych akcií  s vianočnou tematikou: zisťovanie vianočných zvyklostí starších Rómov,  besedujú o význame týchto sviatkov s dôrazom na pocit pohody, vzájomnej spolupatričnosti a pomoci, zdobia triedy i celý interiér školy. Pod vedením pani učiteliek si pripravujú vianočné ozdoby, aranžujú vianočné kytice, ikebany i svietniky, zhotovujú darčeky pre svojich blízkych, prezentujú sa  na výtvarných i literárnych prácach. Žiaci 3.A triedy napiekli a ozdobili medovníčky, ktoré na slávnosti ponúkali ostatným spolužiakom. Zapojili sme sa aj do vianočnej výtvarnej súťaže.  Pohoda a radosť vyžarovali z  každej činnosti. Na 20.12.2012 si žiaci a pedagógovia pripravili “ Vianočnú slávnosť.., ktorá predznamenala príchod Vianoc a s nimi vytúžené zimné prázdniny. Ako každý rok, tak aj teraz sa na spomínanú akciu tešili všetci žiaci. Pripravili si kultúrny program. snažili sa podať čo najlepšie výkony. Každá trieda niečim  prispela. Nakoniec si žiaci pochutili na medovníčkoch, zatančili si a zaspievali , nakoniec  sa  všetci rozišli do svojich domovov.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2012/2013