Mesiac úcty k starším

Piatok, 25 Október 2013

“Jeseň je krásna, jeseň je dar, lebo je obdobím zbierania plodov zeme, ktorú zušľachtili pracovité ruky človeka. Lesy sú oblečené do teplých zlatých farieb, v diaľke sa modrejú končiare vrcholov. Všetko je jasné, priezračné a čisté. Strieborné nitky babieho leta splietajú lúče skúpeho slnka. Nech táto krása jesene naplní i vaše srdcia a hlavne teraz.

Toto je len pár slov, ktorými sa prihovorili žiaci našej školy svojím starým rodičom. Napriek radostiam a starostiam každodenného života si pripomíname každoročne tých, ktorých vlasy už zosiveli a tvár pokryli vrásky. No nielen v mesiaci október na vás spomíname. Sprevádzate nás na každom kroku, či si to pripustíme alebo nie. Vaše rady, skúsenosti, milé slová...

V októbri  si v rámci  MESIACA ÚCTY K STARŠÍM každoročne pripomíname postavenie našich starších občanov. Aj v procese vzdelávania a výchovy   sa snažíme upriamiť pozornosť žiakov na ich starých rodičov, susedov či známych, ktorí počas svojho života odviedli kus dobrej práce v prospech svojej rodiny i spoločnosti, a preto si zaslúžia vďaku a úctu.

V závere mesiaca, 25. 10. 2013, žiaci 0.A triedy pripravili pre svojich starých rodičov krátky kultúrny program a odovzdali im aj vlastnoručne vyrobené darčeky.

Natrhám si kvety pod lesom na stráni,

vám, starí rodičia, kytku dám do dlaní.

Hoc vám vlas šedivie a zrak sa zakalí,

prijmite od detí najkrajšie pozdravy.

Prijmite kytičku, čo slzou prevlhla.

Aj mne sa tískajú slzy tiež do hrdla.

Nech sa vám predĺži životná vaša púť.

Želám vám, zo srdca, vaša vnučka i vnuk.

Ďakujeme!

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2013/2014