Vianočný projekt

Napísal Mgr. Ševčíková    Štvrtok, 09 Január 2014

Tradíciou v našej škole sa stalo každoročné vyhlásenie projektu pod názvom: “Hurá, prídu Vianoce !“. Tento projekt začínal začiatkom decembra, v rámci ktorého sa vyučovacie hodiny, krúžková či mimoškolská činnosť niesli „ v duchu Vianoc“. Prvým krokom bolo privítanie Mikuláša a výzdoba vianočného stromčeka, ktorý je umiestnený vo vstupnej hale školy. Väčšinu ozdôb zhotovovali žiaci na hodinách VV alebo popoludní v krúžkoch. Nasledovala výzdoba okien ,tried i celého interiéru školy. V predvianočnom čase sa žiaci viac zaujímajú o vianočné zvyky, besedujú o význame týchto sviatkov, realizujú svoje predstavy vo forme výtvarných či iných ručných prác, čítajú knihy, vyhľadávajú rôzny materiál na prípravu vianočného programu . Pod vedením pani učiteliek si vymýšľali a vytvárali vianočné ozdoby, aranžovali vianočné kytice, ikebany i svietniky. Bola vyhlásená súťaž o najkrajšiu vianočnú ozdobu, ktorú potom zavesili na stromček. Vianočné pozdravy zhotovili a posielali svojim kamarátom ,rodinám,pani učiteľkám, ale aj blízkym školám, pani doktorke a.p. Výtvory žiakov boli nádherné .

Cieľom projektu ,okrem tvorivosti a nových znalostí, bolo vniesť do detského kolektívu pocit pohody, vzájomnej spolupatričnosti a pomoci. Aj v tomto školskom roku sa do projektu zapojili všetci žiaci i pedagogický zbor. Celá škola „dýchala vianočnou atmosférou“. Zneli vianočné koledy, na správaní žiakov bolo vidieť pokoj a prežívanie radosti či očakávania. . Jednotlivé triedy si pripravili kultúrny program, ktorým chceli prekvapiť i potešiť svojich spolužiakov aj pani učiteľky. Na pohostenie žiaci napiekli a ozdobili medovníčky. Vyvrcholením všetkých činností bolo „Posedenie pri jedličke“, ktoré žiaci spestrili krásnym a nápaditým programom. Všetci si pochutili na medovníčkoch a každý bol odmenený „sladkým balíčkom“. Nakoniec s očakávaním prázdnin sa veselo rozišli do svojich domovov.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2013/2014