BESEDA SO PSYCHOLÓGOM

šk. rok 2016/17  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

Beseda so psychológom

Žiaci tretieho a štvrtého ročníka sa zúčastnili prednášky so psychologičkou pani Mgr. Polákovou z Prešova, ktorá ich oboznámila s mediálne i verejne známou témou: „Prevencia proti šikanovaniu.“   O šikanovaní hovoríme vtedy, ak jedno dieťa, alebo skupina detí hovorí inému dieťaťu niečo škaredé a nepríjemné, bije ho, kope, vyhráža sa mu...a i. Tieto incidenty sa môžu často opakovať a pre šikanované dieťa je ťažké ubrániť sa mu. Za šikanovanie môžu byť označené aj opakované posmešky, alebo hanlivé poznámky o jeho rodine. Za šikanovanie však neoznačujeme občasnú bitku, alebo hádku približne rovnako fyzicky aj psychicky vybavených súperov. Preto je potrebné sa zamýšľať aj nad touto veľmi aktuálnou témou, hlavne v tak citlivom období akým je puberta.

šk. rok 2016/17  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »