Farebný týždeň zdravia

šk. rok 2016/17  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

Svetový deň výživy sa oslavuje každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstva Spojených národov (FAO) v roku 1945. Jeho cieľom je zvýšiť povedomie verejnosti o situácii vo svete a povzbudiť ľudí na celom svete, aby prijala opatrenia proti hladu.

V našej škole sa tiež každoročne venujeme téme zdravej výživy. Týždňom zdravej výživy sa snažíme poukázať na možnosti zdravej stravy, ktorá je významným faktorom životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie. To, že sa vieme zdravo a racionálne stravovať, sme preukázali v Týždni zdravej výživy, ktorý sa uskutočnil v našej škole 17. až 21. októbra. Každé ráno nás vítala výstavka zdravej výživy pripravená z ovocia a zeleniny z našich sadov a záhrad. Žiaci našej školy sa aktívne zapojili do aktivít pripravených triednymi učiteľkami.

Venovali sa tvorbe tematicky zameraných plagátov a  prezentácií, rozprávali sa  o zásadách zdravej výživy, riešili osemsmerovky a cez veľkú prestávku tancovali zumbu. V závere týždňa 21. októbra si žiaci 3.A a 4.A preverili svoje vedomosti vo vedomostnom kvíze, ktorí skončil remízou. Tento týždeň bol pre nás nielen zdrojom poznatkov a vedomostí, ale aj zdrojom pekných zážitkov a zábavy. Verím, že aj takouto formou si žiaci osvoja zásady  zdravého  stravovania a tie potom prispejú k zdravému životnému štýlu.

Veď nie nadarmo sa hovorí: Raňajky zjedz sám, obed si rozdeľ s priateľom a večeru daj nepriateľovi.

šk. rok 2016/17  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »