Finančná gramotnosť žiakov

šk. rok 2017/18  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

V dňoch od 20. - 25. 11. 2017 prebehol na ZŠ Vtáčkovce týždenný projekt : Bankujem s vtáčikom Vtáčkovačíkom.
Žiaci sa oboznamovali s problematikou financií a tematikou spojenou s peniazmi a otázkami potrieb a hodnôt človeka.

Bankujeme s vtáčikom Vtáčkovačikom

Žiak na 1. stupni získava informácie o finančnej gramotnosti primerane k veku, pričom sa získané vedomosti, zručnosti a hodnotové postoje rozširujú špirálovite vzhľadom na obsah učiva a vek žiakov.

V budúcnosti očakávame, že žiaci budú vedení k tomu, aby vedeli posúdiť význam trvalých životných hodnôt, zvážiť vplyv peňazí na ich zachovávanie a na základe toho vybranie a stanovenie životných priorít a východísk zabezpečenia životných potrieb, aby vedeli používať spoľahlivé informácie a rozhodovacie procesy pri osobných financiách, rozumeli a orientovali sa v zabezpečovaní životných potrieb jednotlivca a rodiny, vedeli vyhodnotiť vzťah práce a osobného príjmu, v rámci možností dokázali organizovať osobné financie a používali rozpočet na riadenie hotovosti, orientovali sa v problematike udržania výhodnosti, požičiavania za priaznivých podmienok a zvládanie dlhu, vedeli aplikovať rôzne finančné stratégie (veku primerané), ktoré sú v súlade s osobnými cieľmi, používali primerané stratégie riadenia rizík.

Vypracovala: Mgr. Janka Hlavatá

šk. rok 2017/18  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »