FAREBNÝ TÝŽDEŇ ZDRAVIA

šk. rok 2018/19  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

FAREBNÝ TÝŽDEŇ ZDRAVIA

Druhý októbrový týždeň na našej škole bol naozaj pestrý. Pripravili sme „Farebný týždeň zdravia“, ktorého cieľom bolo poukázať na zdravý životný štýl. Na tému konkrétneho dňa všetkých upozorňovala farba, v ktorej sme boli oblečení. Farby boli nasledovné:

Pondelok: 8.10. - Zelený deň – deň chleba, pečiva, obilnín, ryže a cestovín.

Utorok: 9.10. - Červený deň – deň ovocia a zeleniny.

Streda: 10.10. - Biely deň – deň mlieka a mliečnych výrobkov.

Štvrtok: 11.10. - Žltý deň - deň mäsa, rýb, vajec a strukovín.

Piatok: 12.10. - Modrý deň – deň tukov a sladkostí.

Žiaci našej školy sa aktívne zapojili do aktivít pripravených triednymi učiteľkami. Venovali sa tvorbe tematicky zameraných plagátov a prezentácií, rozprávali sa o zásadách zdravej výživy, riešili tajničky a cez veľkú prestávku cvičili. V závere týždňa si žiaci 3.A a 4.A preverili svoje vedomosti vo vedomostnom kvíze, ktorí skončil remízou. Tento týždeň bol pre nás nielen zdrojom poznatkov a vedomostí, ale aj zdrojom pekných zážitkov a zábavy. Verím, že aj takouto formou si žiaci osvoja zásady zdravého stravovania a tie potom prispejú k zdravému životnému štýlu.

šk. rok 2018/19  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »