IMATRIKULÁCIA ŽIAKOV NULTÉHO ROČNÍKA

šk. rok 2018/19  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

Imatrikulácia 2018

V stredu, 10.októbra 2018, sa v našej škole konala slávnostná imatrikulácia nových žiakov – „nulťákov“. Žiaci 4.A triedy sa rozhodli prijať medzi seba našich najmenších žiačikov. Na imatrikulácii sa zúčastnili všetci žiaci a pedagógovia školy. Celá imatrikulačná slávnosť sa niesla v rozprávkovom duchu. Včelia kráľovná viedla svoje usilovné včielky /malých nulťákov/,aby vyslobodili začarované krajiny od zlého Polepetka .  Tak sa nulťáci postupne podrobili skúškam v rozprávkove, farbičkove, šikulkove a športovkove. Po vyslobodení všetkých štyroch krajín  žiaci 0.A triedy zložili sľub, a tým boli prijatí „do veľkej rodiny žiakov našej školy“. Vzápätí bolo na nich vidieť, ako si oddýchli a zároveň žiarili hrdosťou . Slávnostná imatrikulácia bola veľkým dňom nielen pre samotných „nulťáčikov“, ale aj nevšedným zážitkom pre ich starších spolužiakov, ktorí sa vyjadrili, že to bol skvelý deň. Pre všetkých zúčastnených bol príjemným zážitkom.