Záložka do knihy spája školy

šk. rok 2018/19  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

Do medzinárodného projektu: „Záložka do knihy spája školy“ sa zapájame pravidelne. V školskom roku 2018/2019 sa našou partnerskou školou stali žiaci- kamaráti zo ZŠ s MŠ Alexandra Vagača z Detvy, ktorá ako jediná v regióne je zameraná na vyučovanie dvoch cudzích jazykov a to ANJ od 1. ročníka a NEJ od 2. ročníka metódou CLIL.
Všetci žiaci sa aktívne zapájali do tvorby záložiek pre nových kamarátov. Po čitateľskom maratóne sme sa pustili do tvorivej, ale veľmi zaujímavej činnosti, výroby záložiek. Záložky sme zhotovovali postupne na hodinách čítania, výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania i v čase záujmovej činnosti. Vyrobili sme ich z lásky a s radosťou, aby zdobili nielen čítanky ale i knihy, ktoré patria do knižnice nových kamarátov.
Na upevnenie nášho priateľstva sme novým kamarátom posielali malý darček, knihu od pani spisovateľky Anny Nečovej z Vtáčkoviec, ktorá je v súčasnosti na dôchodku. Už dlhšiu dobu sa venuje písaniu rozprávok i príbehov pre deti a mládež. Z prijatých záložiek, ale i darčekov sa žiaci veľmi, veľmi potešili. Veríme, že naše priateľstvo rozvinieme aj výmenou vianočných pozdravov, ktoré prinesie predvianočný čas.

ZÁLOŽKY ZO ZÁKLADNEJ ŠKOLY s MATERSKOU ŠKOLOU ALEXANDRA VAGAČA DETVA

šk. rok 2018/19  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »