ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

ŠK. ROK 2022/23  « PREDOŠLÁ AKCIA ĎALŠIA AKCIA »

Záložka do knihy spája školy
V školskom roku 2022/2023 sme sa zapojili do medzinárodného projektu: „Záložka do knihy spája školy“. Heslo projektu: „Môj literárny príbeh čaká na tvoje prečítanie.“ Žiaci našej Základnej školy vo Vtáčkovciach sa pravidelne zapájajú do projektu, ktorého cieľom je nadviazať kontakt medzi českými a slovenskými základnými školami, a tak podporiť čítanie prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vlastnoručne vyrábajú ľubovoľnou technikou. Tentoraz sa našou partnerskou školou stali kamaráti, ktorí navštevujú ZŠ s MŠ Horní Stropnice v malej dedinke na juhu Čiech od Rakúskych hraníc. Naši žiaci sa aktívne zapájali do tvorby záložiek pre nových kamarátov. V školskej knižnici sme s radosťou čítali a rozmýšľali nad tvarom i námetom záložiek. Do tvorivého procesu výroby záložiek sme vložili veľa fantázie, lásky a pohody veď posúďte sami!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠK. ROK 2022/23  « PREDOŠLÁ AKCIA ĎALŠIA AKCIA »