Literárny karneval

Napísal Administrator

Štvrtok, 28 Október 2010

Dňa 28.10.2010, /štvrtok/ pod vedením p.učiteľky Mgr.Timkovej, sa uskutočnila literárna akcia  s názvom: “Dnes nás učí, dnes nás zabáva Červená čiapočka.“Do jej prípravy sa zapojili sa všetci žiaci školy spolu so svojimi triednymi učiteľkami. Cieľom  bolo zábavnými formami práce s knihou vzbudiť záujem žiakov o čítanie  a stvárnenie  literárnych príbehov . Zvolili sme metódu projektového vyučovania. Každá trieda si vybrala vlastný sposob stvárnenia  rozprávky O Červenej čiapočke.. Príprava žiakov trvala 3 týždne, počas ktorých žiaci čítali knihy, vymýšľali formy dramatizácie príbehu. Hodiny výtvarnej, hudobnej  i telesnej výchovy boli nabité činnosťou - zhotovovali sa kostýmy, nacvičovali sa  pesničky, tančeky a dialógy. Vo štvrtok žiaci zasadli do lavíc v kostýmoch svojich postáv. Aj keď vyučovanie bolo v plnom prúde,  nevedeli sa dočkať, kedy predvedú svoje umenie. Popoludní vystúpenie začali žiaci I.B tr. pod vedením p.u. Bc.Gorovej. Zahrali rozprávku v klasickom prevedení. I. A tr., pod vedením  Mgr.Timkovej, prezentovala Červenú čiapočku popretkávanú pesničkami a tančekom. II.tr., pod vedením Mgr.Ševčíkovej, stvárnila rozprávku v poetickom duchu -časti dialógov boli vo veršoch. Vlk bol zaľúbený, v závere sa postavy zblížili. III.tr., pod vedením Mgr.Obžutovej, zahrala príbeh veľmi vtipne, kde prezentovali vlka ako záletníka. Ten dvoril súčasne babičke i Červenej čiapočke. Štvrtáci pripravovali svoju dramatizáciu  v knižnici s p.uč.Timkovou. Tiež vložili do príbehu istý nadhľad a veselosť. Akcia sa veľmi vydarila, žiaci i pedagógovia sa pobavili. Scéna a kostými účinkujúcich boli zhotovené reálne a veľmi vkusne. Žiaci dokázali, že pri správnej motivácii vedia čítať, pracovať,  spievať i tancovať. Predviedli výborné herecké výkony. Čo potešilo nás pedagógov bol fakt, že žiaci dokázali  pracovaťv tímoch a vzájomne si pomáhať . Vďaka tejto akcii sme prežili 3 týždne v čarovnom svete rozprávky.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2010/2011