Svetový deň Zeme

Napísal Administrator

Piatok, 22 Apríl 2011

22.apríla 2011 si ľudia na celom svete pripomenuli Svetový deň Zeme. Aj v našej škole sme so žiakmi besedovali o tom, aké dôsledky pre ľudstvo má zanedbávanie životného prostredia, či jeho vedomé poškodzovanie. Len málo ľudí si uvedomuje, že práve vplyvom človeka sa zhoršuje počasie, stále častejšie sa vyskytujú ničivé prírodné katastrofy.   Zareagovali sme na výzvu Ministerstva životného prostredia SR a zapojili sme sa do celoslovenskej akcie: „Vyčistíme si Slovensko“.   Popri hlavnej ceste, vedúcej do našej obce, tečie potôčik Tršťanka. Potôčik a jeho okolie slúži niektorým občanom ako “odpadkový kontajner“.   Naším cieľom bolo vyčistiť smeti, vyzbierať odpadky, a tým ukázať ľahostajným a neporiadnym občanom, ako má prostredie, v ktorom žijú, vyzerať. Žiaci pracovali s veľkým nasadením, okrem zbierania odpadkov popripínali na stromy a kríky vlastnoručne vyrobené plagáty s výzvou na ochranu životného prostredia. Niektorí žiaci výzvy poňali s humorom, napr. “Keď odlomíš zo mňa konár, bude z teba somár! Keď hodíš odpad do potoka, odpadne ti ruka“.   Akcia bola pre našich rómskych žiakov prínosom, pretože bola jedným z krokov k zvýšeniu ich ekologického povedomia.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2010/2011