Didaktické hry

Piatok, 07 September 2012

Na deň 7.9.2012 sme pripravili pre žiakov didaktické hry, ktoré sme rozdelili na dve časti. 1.časť bola teoretická - oboznámenie s možnými mimoriadnymi udalosťami v prírode a na objektoch /prírodné katastrofy,vojna/. 2.časť bola zameraná na pobyt v prírode, riešenie praktických úkonov, dopravnú výchovu a zdravotnú prípravu. Praktické cvičenie začalo evakuáciou žiakov jednotlivých tried. Po opustení budovy školy sa žiaci rozišli k jednotlivým stanovištiam, kde v rámci súťaže precvičovali svoje teoretické vedomosti.

Pripravili sme päť stanovíšť:

1. stanovište bolo zamerané na rozvoj pohybu a zručnosť pri riešení situácií /skok vo vreci, zamotaná palička/.

2.stanovište bolo pripravené na skákanie s loptou a prechod cez mínové pole, kde súčasne súťažili dve družstvá /zamerané na rýchly presun z miesta nešťastia/.

3.stanovište malo názov:" Vatra". Úlohou súťažiacich dvojíc bolo postaviť čo najrýchlejšie a zároveň správne vatru, ktorou v prípade nešťastia môžu označiť svoju polohu, alebo  poskytnúť teplo raneným.   Po tejto úlohe sa súťažiaci presúval so zraneným na miesto ošetrenia /dvojica mala zviazané nohy-jeden pravú a druhý ľavú/.

4.stanovište preverilo rýchlosť a zručnosť žiakov pri prenášaní vody v lyžičke. V trvaní 3 minút súťažiaci prenášal vodu z "prameňa "do pohára raneného. Víťazil ten žiak,  ktorý      v stanovenom limite naplnil  pohár najviac. Potom sa  súťažiaci museli presunúť cez nebezpečný priestor tak, že dvojica sa dotýkala čelami, medzi ktorými pridržiavala rajčinu

5.stanovište preverilo, ako dokážu naši žiaci triediť odpad. Súťažili družstvá, ktoré museli v časovom limite 3 minút roztriediť odpadky do pripravených debničiek s nápisom: PLASTY, KOVY, PAPIER, SKLO.  Zároveň určovali, ktoré látky sú horľavé a nehorľavé.

Pri všetkých súťažiach vedúci stanovišťa preveroval vedomosti žiakov aj zo zdravotnej prípravy.

Vyhodnotenie: Akcia bola precízne pripravená, žiaci preukázali veľmi dobré teoretické i praktické vedomosti , zručnosti a hravú súťaživosť.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2012/2013