Imatrikulácia žiakov 0.A triedy.

Piatok, 28 September 2012

V piatok, 28.septembra 2012, sa v našej škole konala slávnostná imatrikulácia nových žiakov - nulťákov. Žiaci 5.A triedy sa rozhodli prijať medzi seba našich najmenších žiačikov. Na imatrikulácii sa zúčastnili všetci žiaci a pedagógovia školy. V úvode ceremoniálu piataci privítali najmenších spolužiakov v slávnostne vyzdobenej triede a predviedli im krátky kultúrny program. Následne sa nulťáci podrobili skúške múdrosti a šikovnosti. Piataci kládli nulťáčikom otázky, na ktoré mali jednotlivo čo „najmúdrejšie„ odpovedať, aby si zaslúžili hrdý titul: "Žiak základnej školy Vtáčkovce". Pripravenými otázkami preverovali ich základné vedomosti v oblasti matematiky, literatúry, hudobnej či výtvarnej výchovy. Po skončení „skúšania“ žiaci 0.A triedy zložili sľub, a tým boli prijatí „do veľkej rodiny žiakov našej školy“. Vzápätí bolo na nich vidieť, ako si oddýchli a zároveň žiarili hrdosťou . Slávnostná imatrikulácia bola veľkým dňom nielen pre samotných „nulťáčikov“, ale aj nevšedným zážitkom pre ich starších spolužiakov, ktorí sa vyjadrili, že to bol skvelý deň. Pre všetkých zúčastnených bol príjemným zážitkom.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE ŠKOLSKÝ ROK 2012/2013