Záložka do knihy spája školy

šk. rok 2016/17  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

Záložka do školy spája školy

V školskom roku 2016/2017 sme sa opätovne zapojili už do 7. ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Čítam, čítaš, čítame“.

Žiaci našej Základnej školy vo Vtáčkovciach sa pravidelne zapájajú do projektu, ktorého cieľom je nadviazať kontakt  medzi českými a slovenskými základnými školami, a tak podporiť čítanie prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vlastnoručne vyrábajú ľubovoľnou technikou. Tentoraz sa našou partnerskou školou stali kamaráti zo ZŠ Lodno, ktorá sa nachádza v Žilinskom samosprávneho kraji. Počas októbra  sa všetci žiaci aktívne zapájali do tvorby záložiek pre nových kamarátov. V našej školskej knižnici sme s radosťou čítali, čítali, čítali, aby sme dodržali pridelenú tému. Na hodinách výtvarnej výchovy i pracovného vyučovania sme ľubovoľnými technikami zhotovovali vlastnoručne vyrobené záložky, v ktorých prevládala rôznorodosť, tvorivosť, originalita i vtip. Z prijatých záložiek sa žiaci veľmi, veľmi tešili.

Nielen žiaci, ale aj pani učiteľky boli nádhernými záložkami očarené. Partnerstvo so  Lodno budeme udržiavať aj v blízkej budúcnosti.

šk. rok 2016/17  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »