Medzinárodný deň detí

Týždeň kultúrneho vyžitia a zábavy.

V rámci Medzinárodného dňa detí sme pre žiakov naplánovali týždeň kultúrnych akcií so zameraním na zážitkové učenie. Okrem iných aktivít sme pozvali hercov s tromi divadelnými predstaveniami.

Ako prví sa priamo na MDD predstavili herci z divadielka „ NA DOSKE“ /Prešov/, ktorí žiakom zahrali rozprávku: “O SNEHULIENKE“. Jedinečné, vtipné a originálne poňatie i predvedenie zmodernizovaného príbehu vtiahlo do deja všetkých divákov.
Žiaci spolu s hercami spievali, hrali, cvičili, povzbudzovali jednotlivé postavy, čím sa stali súčasťou celého predstavenia.
Bol to neopísateľný zážitok pre všetkých zúčastnených.

V stredu /3.6.2015/ si žiaci pozreli bábkovú hru „ O ČERVENEJ ČIAPOĆKE“.
Naštudovala ju p. Ivetka Mihoková z „Divadielka Gašparko“, ktoré sídli v Prešove.
Aj toto predstavenie sa žiakom veľmi páčilo.

V piatok /5.6.2015/ sa konalo ďalšie predstavenie. Tentoraz predstavili svoje umenie herci z divadla „CLIPPER“ s hrou: „Rozprávka o rybárovi a rybke“. Rozprávka bola moderne spracovaná a výborne zahraná, čo ocenili žiaci častým potleskom.
                                                                                   Mgr. Kornélia Ševčíková

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE 2014/2015