Svetový deň Rómov

Našu školu navštevujú  rómski žiaci, preto sme  Svetovému dňu Rómov / 8.4.2015 / venovali veľkú pozornosť.

Prezentáciou  sme si pripomenuli históriu Rómov a  holokaust.

Pozvali sme na besedu pani Gáborovú, ktorá porozprávala žiakom o svojom živote, čo všetko prežila, ako chodila do školy. Zdôraznila, že celý život zodpovedne pracovala, vychovala 9 detí, venuje sa vnúčatám a pravnúčatám. Skonštatovala, že v súčasnosti rodičia venujú svojim deťom oveľa menej času ako v minulosti, čo sa odzrkadľuje  na upadajúcej morálke a slušnosti dnešnej mládeže.

Po besede naši bývalí žiaci ,ktorí sa venujú hudbe, zahrali niekoľko rómskych pesničiek včítane rómskej hymny.

Na záver žiaci jednotlivých tried kreslili obrázky o rómskej kultúre a remeslách, ktorým sa v minulosti Rómovia venovali.

Príprava tradičného rómskeho jedla.

Marikľa je veľmi chutné tradičné rómske jedlo (rómske posúchy),

ktorými sa dobre zajedajú mastnejšie jedlá.

NÁVRAT NA STRÁNKU AKCIE 2014/2015