Čítame s vtáčikom Vtáčkovačikom

šk. rok 2016/17  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

Vtáčika Vtáčkovačika a žiakov druhého ročníka v Čítanke upútali príbehy autora literatúry pre deti a mládež Erika Grocha „Tuláčik a Klára“. Tuláčik je psík a Klára zase malé dievčatko. On domov nemá, hoci presne vie, čo znamená, pre ňu je domov niečo také prirodzené, že premýšľať o ňom nemá prečo. Až keď sa stretnú, je im dovolené pochopiť, že domov je “šťastné miesto”, je to tam, kde “keď vojdem, môžem kedykoľvek vyjsť, keď vyjdem, môžeš ma čakať vo vnútri”. Príbeh Kosť v sebe ukrýva podmanivé čaro, ktoré žiakov vtiahlo do krehkého sveta ľudskosti, kultivovaného myslenia so samozrejmosťou etického správania. Práve preto sme sa rozhodli v roku čitateľskej gramotnosti rozvíjať čitateľskú  zručnosť- porozumenie textu,  prostredníctvom prípravy chutnej piškótovej kosti, podľa receptu na ľahké piškótové cesto.

Piškótové cesto:

5 vajec, 30 dg kryštálového cukru, 30 dg polohrubej múky, 1 kypriaci prášok, 1 dcl mlieko a 1 dcl olej

Výsledok našej tvorivej práce, viď foto.

šk. rok 2016/17  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »