Týždeň zdravej výživy

šk. rok 2015/16  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

TÝŽDEŇ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU
Pri príležitosti Svetového dňa výživy, ktorý sa oslavuje každý rok 16. októbra, sme zrealizovali aj u nás v škole projekt pod názvom: „Týždeň zdravého životného štýlu“, ktorý prebiehal od 12. októbra do 16. októbra. Touto akciou sa snažíme poukázať na možnosti zdravej stravy a osvety o zdravej výžive. V rámci tohto projektu sa uskutočnila výstava ovocia a zeleniny, ako aj zvýšená pohybová aktivita žiakov cez prestávky (rozcvička, tanec, zumba). Okrem tejto výstavy prebiehali ďalšie aktivity v jednotlivých triedach, zamerané na zdravú desiatu a zdravý životný štýl. Každý deň v tomto týždni bol niečím iný zaujímavý a príťažlivý.

Pondelok - Deň zdravej výživy
Utorok - Deň športových aktivít
Streda - Deň hygieny
Štvrtok - Deň stolovania
Piatok - Svetový deň vody

Bol to krásny, zdravý vitamínový týždeň, ktorého cieľom bolo aspoň trošku priblížiť žiakom, čo je zdravé vo výžive človeka. A to sa nám určite podarilo.

Záujmové útvary

šk. rok 2015/16  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »