Záložka do knihy

šk. rok 2015/16  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

Záložka do knihy spája školy.   „Múdrosť ukrytá v knihách“.

Žiaci našej Základnej školy vo Vtáčkovciach sa pravidelne zapájajú do projektu pod názvom: „ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY ", ktorého cieľom je nadviazať kontakt  medzi českými a slovenskými základnými školami a tak podporiť čítanie prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vlastnoručne vyrábajú ľubovoľnou technikou

V školskom roku 2015/2016 sa našou partnerskou školou stala ZŠ Papradno z Trenčianskeho samosprávneho kraja. Počas októbra  sa všetci žiaci aktívne zapájali do tvorby záložiek pre nových kamarátov. Dodržali sme pridelenú tému a zhotovovali sme záložky, ktoré prezentovali múdrosti ukryté v knihách. V záložkách prevládala rôznorodosť, tvorivosť, originalita i vtip. Z prijatých záložiek sa žiaci veľmi, veľmi tešili. Prekvapili nás i milé darčeky v podobe kalendára, slovníka i vlastnoručne vyrobenej podpisovej knihy.               Partnerstvo so ZŠ Papradno budeme udržiavať aj v budúcnosti, čoskoro im zašleme vianočný pozdrav, ktorým obdarúvame každoročne našich najmilších.

šk. rok 2015/16  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »