DEŇ RÓMOV

ŠK. ROK 2023/24  « PREDOŠLÁ AKCIA ĎALŠIA AKCIA »

MEDZINÁRODNÝ DEŇ RÓMOV 2024
Týždenný projekt :
Škola. Vychováva, vzdeláva. Pedagógovia vnášajú do životov svojich žiakov okrem iného i lásku k histórii, tradíciám a kultúre svojho národa. Nie je to inak ani na naše základnej škole , keď si každoročne pripomíname Medzinárodný deň Rómov .
Pondelok : prezentácia venovaná Medzinárodnému dňu Rómov .
Kvíz pre starších žiakov.

Utorok : Rómske tvorivé dielne
Starší žiaci – pletenie košíkov a váz
Streda : Výtvarné práce s Rómskou tematikou. Prezentácia Rómskych osobností. Kvíz.
Na výkres dajú všetko to, čo sa spája so životom Rómov. Oheň, tanec, ruže, vozy, kolesá, hudobné nástroje. Mladší žiaci si vyfarbujú a vytvárajú rómske vlajky. Starší žiaci mali prednášku známych rómskych osobností a následne si mohli svoje informácie upevniť kvízom.
Štvrtok: Beseda s bývalými absolventami našej školy.
Piatok: Hudobný deň
Škola má byť plná rómskych krojov, farebných sukieň i vyšívaných vestičiek. Počúvanie najznámejších rómskych hudobníkov. Niektorý žiaci pred kolektívom celej školy, môžu predviesť svoje hudobné a tanečné vystúpenia.

ŠK. ROK 2023/24  « PREDOŠLÁ AKCIA ĎALŠIA AKCIA »