ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

šk. rok 2019/20  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

V školskom roku 2019/2020 sme sa zapojili do medzinárodného projektu: „Záložka do knihy spája školy“. Heslo projektu: „List za listom baví ma čítať“. Žiaci našej Základnej školy vo Vtáčkovciach sa pravidelne zapájajú do projektu, ktorého cieľom je nadviazať kontakt  medzi českými a slovenskými základnými školami, a tak podporiť čítanie prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vlastnoručne vyrábajú ľubovoľnou technikou. Tentoraz sa našou partnerskou školou stali kamaráti z Českej republiky, ktorí navštevujú Masarykovu ZŠ s MŠ v Kunvalde. Všetci žiaci sa aktívne zapájali do tvorby záložiek pre nových kamarátov. V školskej knižnici sme s radosťou čítali a rozmýšľali nad tvarom i námetom záložiek. Na hodinách výtvarnej výchovy i pracovného vyučovania sme ľubovoľnými technikami zhotovovali záložky, v ktorých prevládala rôznorodosť, tvorivosť, originalita i vtip. Z prijatých nádherných a originálnych záložiek, ale i darčekov sa žiaci veľmi, veľmi potešili. Veríme, že naše priateľstvo rozvinieme aj výmenou vianočných pohľadníc.

ZÁLOŽKY OD NAŠICH PRIATEĽOV Z KUNVALDU

šk. rok 2019/20  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »