ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

šk. rok 2020/21  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

V školskom roku 2020/2021 sme sa opätovne zapojili do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Žiaci našej Základnej školy vo Vtáčkovciach sa pravidelne zapájajú do projektu, ktorého cieľom je nadviazať kontakt medzi českými a slovenskými základnými školami, a tak podporiť čítanie prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vlastnoručne vyrábajú ľubovoľnou technikou. Tentoraz sa našou partnerskou školou stali kamaráti zo ZŠ Komenského 2, Vrbove. Počas októbra sa všetci žiaci aktívne zapájali do tvorby záložiek pre nových kamarátov. V našej školskej knižnici sme s radosťou čítali, na hodinách výtvarnej výchovy sme ľubovoľnými technikami zhotovovali vlastnoručne vyrobené záložky, v ktorých prevládala rôznorodosť, originalita i vtip. Z prijatých záložiek od nových kamarátov sa žiaci veľmi, veľmi tešili.