ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

ŠK. ROK 2023/24  « PREDOŠLÁ AKCIA ĎALŠIA AKCIA »

Záložka do knihy spája školy
Žiaci našej Základnej školy vo Vtáčkovciach sa pravidelne zapájajú do projektu, ktorého cieľom je nadviazať kontakt medzi českými a slovenskými základnými školami, a tak podporiť čítanie prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vlastnoručne vyrábajú ľubovoľnou technikou. V školskom roku 2023/2024 sa niesla príprava a výroba záložiek pod heslom: „Inšpirujúci svet rozprávok, básni a príbehov.“ Našou novou partnerskou školou stali kamaráti, ktorí navštevujú ZŠ Vraňany. Je to taktiež menšia obec ležiaca približne 40 km od hlavného mesta Prahy v blízkosti mesta Mělník, ktoré je tiež historicky významným mestom ako Praha. Naši žiaci sa aktívne zapájali do tvorby záložiek pre nových kamarátov. V školskej knižnici sme s radosťou čítali a rozmýšľali nad tvarom i námetom záložiek. Do tvorivého procesu výroby záložiek sme vložili veľa fantázie, lásky a pohody veď posúďte sami!