Vystúpenie sokoliara

šk. rok 2018/19  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »

Dňa 29.5.2019 do našej  školy zavítal sokoliar zo  sokoliarskej skupina Horus z Košíc, aby nám ukázal krásu dravcov. Šesť úžasných vtákov nám predviedlo svoj let ponad hlavy detí, pristávanie na rukavici sokoliara, chytanie potravy počas letu. Predviedli sa nám plamienky, myšiaky, výr.

Sokoliarske vystúpenie s dravcami , bolo pre deti , aj pre pani učiteľky veľmi pekným zážitkom. Dravce ktoré nám sokoliar  predstavil, mali detičky možnosť obzrieť si z blízka, dokonca ich pohladkať, či odfotiť sa s nimi.

Sokoliar nám povedal množstvo informácií o týchto dravcoch, taktiež , že im pomáhajú , zachraňujú ich a neskôr znova vypúšťajú do voľnej prírody. Deti mali možnosť prísť do kontaktu a dozvedieť sa viac informácií o dravcoch.

šk. rok 2018/19  « Predošlá akcia Ďalšia akcia »